Erős szélvihar, vagy jégeső esetén nem csak a panelek, hanem a teljes tetőszerkezet szenvedhet károkat.

Szélsőséges időjárásnál akár több száz villámcsapás is bekövetkezhet. Erős szélviharnál a napelemek vitorlaként viselkednek, a szerkezet rögzítései elgyengülhetnek, ezért ellenőrzésük szükséges.

A minősítési eljárás része, hogy bizonyos magasságból acélgolyókat öntenek a napelemre, ezzel is imitálva a jégeső körülményeit. Az edzett üveglapok kiváló védelmet nyújtanak mind a szélből, jégesőből, vagy egyéb mechanikai behatásokból származó sérülés ellen. Azt azonban fontos észben tartani, hogy sajnos a napelemek törhetnek, vagy sérülhetnek minden olyan esetben, amikor a házon lévő tetőt is komoly kár éri. A lapos tetők esetében a napelemek szintén egy kialakított tartószerkezethez kerülnek rögzítésre, Legjobb megoldást a lehorganyzott tartórendszer jelenti, melyet az épület tetőszerkezetéhez rögzítenek – írja az alternatívenergia.hu.

Amennyiben erre nincs lehetőség, vagy nem kívánatos a tető megbolygatása, akkor lesúlyozott tartórendszert érdemes létrehozni.

Több esetben is előfordulhat, hogy a biztosító nem fizetett a károsultnak, mert bizonyíthatóvá vált, hogy az esemény bekövetkeztekor nem volt viharos erejű a szél, és a kár szerelési vagy anyaghibára vezethető vissza.

forrás:  https://www.octogon.hu/epiteszet/a-szelsoseges-idojaras-komoly-karokat-okozhat-a-napelemekben/

advanced-floating-content-close-btn