Az építőiparban zajló technológiai újítások elképesztő mértékkel zajlanak és habár a legtöbb helyen ezek konkrét használatára tényleg csak a jövőben lesz lehetőség, van ahol már napjainkban is alkalmazzák ezeket.
A mesterséges intelligencia elsősorban a tervezés fázisában könnyítheti meg az építőiparban dolgozók munkáját. A generatív tervezés egy formakereső folyamat, amely abban segít, hogy minél hatékonyabban találják meg az adott épületnek a használók igényei szerinti tökéletes kialakítását. Korábbi cikkünkben az ügyfelek által támasztott igényekről beszéltünk. Nézzük mire képes még ez a megoldás, amikor ipari, vagy irodai felhasználású épületet tervezünk? A munka során a rendszer figyelembe veszi a többi között a szomszédsági viszonyokat, a munkahelyi preferenciákat, az irodán belül a közlekedési ösvényeket, a termelékenységet, valamint a természetes és a mesterséges fényviszonyok arányát is.
A paramétereket végül egy olyan számítógépes rendszerbe táplálják be, amely – a fizikai helyszín követelményeivel együtt kezelve az adatokat – több tervet is készít az igények alapján, az építészek pedig választhatnak, melyiket valósítják meg.