Az utólagos vízszigetelésekre többféle mechanikus és vegyi módszer létezik, melyek önmagukban, illetve együttesen is alkalmazhatók. Ezt a munkát a szigetelő anyagok injektálásával, vagy a falfelületre kenhető speciális vízszigetelő anyagok feljuttatásával végezhetjük el. Vannak úgynevezett szárító vakolatok is. Nagy előnye, hogy bedolgozásuk után a falszerkezet nem telítődik vízzel, és elpárologtatják a falszerkezet kapillárisain átjutó nedvességet.

A vízbetörésekre is vannak javító elemek. Ezek alaptulajdonsága, hogy azonnal megkötnek még nedves környezetben is. A leghasznosabb javítótermékek pedig kötésük során megduzzadnak, ezáltal elzárják a beltérbe áramló víz és nedvesség útját.

Az építmények, de akár az alagutak, aluljárók és általában a talajszint alatti szerkezetek utólagos vízszigetelése nagy gondosságot igénylő feladat. A nedvesedés típusa, valamint a védendő építmény, illetve annak környezeti adottságai szerint kell kiválasztani a megfelelő megoldást. Bármelyik megoldásra legyen is szükség, azok mindegyike alapos előkészítést igényel. Az előkészítés terjedjen ki a fal- és padlószerkezetek tisztítására, a megfelelő szilárdság biztosítására, a nedvesség vagy a talajvíz által az építménybe bejutatott sók eltávolítására, lemosására, a gombásodott és penészedett részek eltávolítására.

 

forrás. https://www.epitesimegoldasok.hu/20110302hogyan-szuntethetok-meg-a-vizbetoresek-es-a-vizbeszivargasok.html

 

advanced-floating-content-close-btn